Utenos daugiafunkcio sporto centro plaukimo baseine vykdomas projektas „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje- 2015“.
Projektą koordinuoja ir administruoja Lietuvos plaukimo federacija, o finansuoja kūno kultūros ir sporto  departamentas prie LR vyriausybės. Prie projekto vykdymo prisideda ir rajono savivaldybė, skirdama lėšas infrastruktūros išlaikymui, mokinių pavežėjimui iki baseino bei skirdama tikslinį finansavimą per DSC.

Projekte dalyvauja 156 vaikai iš mokyklų darželių „Eglutė“ bei „Varpelis“ ir R. Šaltenio, Vyturių, Krašuonos progimnazijų. Vaikus plaukti moko Utenos DSC treneriai Daiva Šiukščienė, Jurgita Jurkėnienė, Aurelija Kiršaitė ir Aleksandras Diominas.
Projekto tiklas yra mokyti vaikus plaukimo įgūdžių ir saugaus elgesio vandenyje. Siekiant projekto dalyvių plaukimo įgūdžių ugdymo kokybės, mokymo programa bus vykdoma ištisus metus (32 pamokos), kurios metu nemokantys plaukti vaikai adaptuotis prie vandens aplinkos, įgis pradinius plaukimo įgūdžius, susipažins su saugaus elgesio vandenyje taisyklėmis ir išmoks nuplaukti siektiną atkarpą.
Projektas vykdomas 2015 m. rugsėjo – gruodžio mėnesiais (18 pamokų) ir bus tęsiamas 2016 metais vasario – gegužės mėnesiais (14 pamokų).