Uteniškiai X-ose Pasaulio lietuvių žaidynėse

X-osios Pasaulio lietuvių sporto žaidynės buvo skiriamos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir sporto metams paminėti. Žaidynių programoje 19 sporto šakų varžybos.

Žaidynėse dalyvavo 4022 dalyviai (1266 – užsienio, 2756 – Lietuvos) iš 26 šalių, atstovaujantys 77 delegacijas. Uteniškių delegaciją sudarė 65 sportininkai. Tai krepšininkai, plaukikai, lengvaatlečiai, stalo tenisininkai, tenisininkai ir tinklininkai. Uteniškiai X-ose Pasaulio lietuvių žaidynėse iškovojo per 30 medalių. Daugiausia medalių laimėjo plaukikai 13, iš kurių 8 aukso. Žaidynių nugalėtojais tapo Viktor Dutko (50 m. l.st., 50 m. nugara), Karolis Gadliauskas (50 m. l.st., 50 delfinu), Lukas Klevinskas (50 m. delfinu, 400 m. l.st.), Nedas Giedraitis (50 m. delfinu), Kamilė Budrytė (400 m. l.st.), sidabro – Vytautas Kazokas (50 m. krūtine) ir Titas Augulis (50 m. delfinu). Bronzos apdovanojimus iškovojo  Vytautas Kazokas (50 m. l.st.), Kamilė Budrytė (50 m. krūtinė), ir Nedas Giedraitis (400 m. l. st.). Lengvaatlečiai iškovoji 6 medalius: 100 m bėgime Modestas Katinas buvo pirmas, o Lukas Eigėlis  iškovojo 2-ąją vietą, disko metime Eglė Zarankaitė ir Simonas Bakanas pasipuošė  1 vietos medaliais, Laura Pervenytė šuolyje  į tolį laimėjo 1 vietą. Veteranų grupėje trenerė Vita Zarankienė buvo antra. Stalo teniso varžybose medalius iškovojo Virginija Liškauskienė, Sniegena Dubrovienė ir Valdemaras Lapinskas. Teniso varžybose, kurios vyko kartu su LSD „Žalgiris“ vasaros sporto žaidynėmis, nugalėtoju tapo Aurimas Šiukščius, antri buvo Rolandas Glasinskas ir Vidmantas Vazgiliavičius, trečias – Nerijus Šakalys. Sekančios, jau XI –os Pasaulio lietuvių žaidynės vyks 2021 m. Druskininkuose.